Navštivte nás na FACEBOOKu

IVECO TRAKKER

Modelová řada IVECO Trakker je konstruována pro použití v těžkém silničním provozu a do náročných terénních podmínek.

Kabina nového Trakkeru je navržena okolo řidiče. Špičková ergonomie, komfort, bezpečnost a informační program poskytují optimální pracovní prostředí, které maximalizuje produktivitu každodenní práce. K dispozici jsou tři verze kabin:
  • krátká (Hi-Land)
  • dlouhá (Hi-Track)
  • dlouhá s vysokou střechou (Hi-Track)
Motory robustních podvozků Trakker jsou k dispozici o objemech 8 a 13 litrů pokrývajících rozsah výkonu od 360 do 500 HP. Konfigurace pohonů nového Trakkeru jsou 4x2, 4x4, 6x4, 6x6, 8x4 a 8x8. Podle druhu provozu a použité nástavby lze objednat „lehkou verzi“ IVECO Trakker vhodnou pro legislativně povolená zatížení nebo „těžkou verzi“, pracující s technicky povolenými limity.

Konstrukce IVECO Trakker je založena na téměř 100-leté tradici výroby stavebních a vojenských vozidel – tyto zkušenosti se promítly zejména do mechanických skupin rámu, náprav, jejich uložení a pérování. Nejrozšířenější uplatnění nacházejí tyto podvozky jako domíchávače betonu, sklápěče, nosiče zařízení pro zimní a letní údržbu silnic a nosiče všech druhů komunálních nástaveb.

Hnací nápravy IVECO Trakker jsou osazeny bubnovými brzdami, přední nápravy mají brzdy kotoučové. Různé varianty odpružení, včetně vzduchového odpružení zadních náprav, vysoká elasticita motoru, snadné řazení a velmi dobrý brzdný účinek – to vše zákazník ocení nejen na silnici, ale i v těžkém terénu. Výhodné nasazení v městském provozu umožňují odlehčené modely 6x4 s kotoučovými brzdami.

Pro pohon předních hnacích náprav používá IVECO sestupovou převodovku s děličem momentu. Tato převodovka dělí kroutící moment od motoru v příslušném poměru mezi přední a zadní nápravy. U těchto vozidel používá IVECO stálý pohon všech kol. Sestupová převodovka je navíc vybavena redukčním převodem pro velmi pomalé rychlosti v nejnáročnějších terénech. Elektro-pneumaticky ovládané uzávěrky diferenciálů lze zapínat různých kombinacích využít tím potenciální adhezi každého kola.


Odkazy:

Více informací o IVECO Trakker >>


Brožurky Video Fotografie App


Technické listy IVECO Trakker

Fotografie IVECO Trakker

Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit
Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit


LL-C certifikace 9001:20082014 © FARID COMERCIA s.r.o., Hradišťská 167, 294 02 Kněžmost. Všechna práva vyhrazena.