Navštivte nás na FACEBOOKu

IVECO STRALIS

IVECO Stralis Hi-Street

Stralis Hi-Street je všestranné vozidlo s krátkou denní kabinou určené pro práci v městské a meziměstské dopravě a často se používá pro speciální účely. Nová kabina s výraznou přední maskou chladiče a typickými deflektory je ergonomicky výborně řešená a ulehčuje řidiči časté nastupování a vystupování. Motory a varianty převodovek vytvářejí kombinaci vynikající flexibility s nízkou potřebou a nízkou emisí výfukových plynů - jako nejekologičtější provedení nabízí IVECO nový motor s technologií CNG a výkonem 270 k. Tento motor na zkapalněný zemní plyn ( CNG) je dodáván pro podvozky 4x2 nebo 6x2, určené pro komunální nástavby a rozvážková vozidla.

IVECO Stralis Hi-Road Time

Stralis Hi-Road představuje modelovou řadu se spací kabinou určenou pro dálkové přepravy ve vnitrostátní a mezinárodní dopravě. Dodává se jako podvozek určený pro dostavbu nástaveb nebo tahač, s možností výběru verze s vysokou nebo nízkou střechou. Univerzálnost této typové řady zabezpečují motory s výkony od 310 do 460 k. Dvou a třínápravové verze vynikající nízkou vlastní hmotností.

IVECO Stralis Hi-Way

Stralis Hi-Way je modelová řada vozidel určených především pro mezinárodní a dálkové přepravy. Nabízí sílu, výkon, pohodlí a bezpečnost. Kabina modelu Hi-Way patří do kategorie XXL a svým modulárním systémem se dokáže ideálně přizpůsobit požadavkům řidiče, přičemž mu umožňuje aktivní pobyt v kabině během jízdy, při nočním odpočinku a nově při relaxaci během přestávek.

Stralis Hi-Way vyniká vysokou produktivitou díky skvělé aerodynamice a účinnosti pohonu, prodlouženým intervalům údržby a vyšší rychlostí vozidla. Přispívá k tomu pružnost a mimořádná spolehlivost nových motorů IVECO s technologií Hi-eSCR nabízených s motorizací od 420 do 560 koní. Vozidla jsou vybavena účinnou motorovou brzdou ITB a brzdovým systémem EBS s možností objednání systému jízdní stability ESP.

Pohonný řetězec:
Pro řadové šestiválce IVECO se 4-ventilovou technikou a technologií Hi-eSCR byla navržena nová geometrie spalování, nové sdružené vstřikovače a charakteristika trurbodmychadla. Tyto novinky dovolily použít pro plnění normy Euro 6 pouze technologii SCR bez použití EGR a zvýšily účinnost spalování a současně zvedly hodnoty kroutícího momentu, který je k dispozici již od nízkých otáček. Dekompresní motorová brzda ITB nabízí brzdný výkon 240 kW (11L) nebo 300 kW(13L). Excelentní brzdný výkon 800kW lze dosáhnout v kombinaci s hydraulickým intardérem druhé generace.

Výhody systému Hi-eSCR:
  • žádné AGR (zamezení vniknutí nečistot do motorového oleje, menší obsah pevných částit vstupujících do DPF filtru, nižší hmotnost)
  • žádné zvýšení hmotnosti v důsledku přídavného chlazení recirkulovaných výfukových plynů
  • dlouhé intervaly údržby a nízká spotřeba oleje
  • efektivita v oblasti výkonu a spotřeby paliva
Mechanické převodovky se vzduchotlakým řazením Servoshift jsou stále více nahrazovány automatizovanými převodovkami Tronic 2, které mohou pracovat v ručním nebo automatickém režimu. Inteligentní tempomat ( lze objednat verzi Adaptive Cruise Control ) dokáže koordinovat funkci motorové brzdy, intardéru a případného přeřazení na nižší převodový stupeň. Devítistupňové převodovky jsou určeny pro sólo vozidla. Automatická převodovka Allison je vybavena hydrodynamickým měničem a je používána pro komunální a distribuční vozidla.

Všechny modely Stralis jsou standardně vybaveny brzdovým systémem EBS a kotoučovými brzdami na všech nápravách. Elektronika EBS významně zvyšuje aktivní bezpečnost, navíc rovnoměrně rozděluje brzdný účinek na jednotlivé nápravy jízdní soupravy, čímž prodlužuje životnost třecích komponentů a snižuje náklady na opravu a servis.

Vysoký počet konfigurací je pro řadu Stralis typický – podvozky a tahače jsou nabízeny ve variantách 4x2, 6x2 a 6x4.

Široký výběr rozvorů, mechanické nebo vzduchové pérování a příprava podvozků z výroby usnadňuje montáž jakékoli nástavby.

-KABINA
MOTORVÝKONHI-WAYHI-ROADHI-STREET
CURSOR 8 NATURAL POWER270/300/330 K 4x2
6x2
4x2
6x2
CURSOR 9330/360 K 4x24x2
CURSOR 11420/460/480 K4x2
6x2
6x4
4x2
6x2
4x2
CURSOR 13500/560 K4x2
6x2
6x4
  


Odkazy:

Virtuální prohlídka IVECO Stralis >>


Brožurky Video Fotografie App


Technické listy IVECO Stralis

Fotografie IVECO Stralis

Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit
Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit
Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit


LL-C certifikace 9001:20082014 © FARID COMERCIA s.r.o., Hradišťská 167, 294 02 Kněžmost. Všechna práva vyhrazena.